מקודשת, מקודשת, מצומצמת: כך תוכלו לערוך חתונות גם בימי הקורונה

חתונות הענק שבהן מאות משתתפים כנראה לא יחזרו בקרוב, אבל הנגיף לא חיסל לחלוטין את היכולת שלנו לרקוד ולשמוח. שכרתם אולם והכנתם רשימת מוזמנים? סיכמנו לכם את הנחיות "התו הלבן" שיאפשרו לחגוג וגם לשמור על הבריאות

  • חתונות
בשיתוף B144, בשיתוף B144

נגיף הקורונה נמצא איתנו פרק זמן כה ממושך, שכבר קשה לזכור איך נראו החיים לפניו. השמחות ההמוניות, כמו למשל חתונות או טקסי בר מצווה ובת מצווה, היו הראשונות להצטמצם או להתבטל לחלוטין, ועצם המחשבה לערוך אותן נשמעה כמו מדע בדיוני ממש - לפחות עד לאחרונה. עם הירידה במספר החולים בנגיף, החליט משריד הבריאות לאפשר לאולמות האירועים והכנסים לחדש את פעילותם, תחת מגבלות מסוימות. הכירו את "התו הלבן", השם הכולל להקלות שיאפשרו לקיים שמחות מרובות משתפים, בכפוף לעמידה בכללי הבטיחות.

מההנחיות החדשות אפשר להסיק שאירועים כמו אלו שהיינו רגילים לראות לפני הקורונה - למשל, חתונות של 500-300 מוזמנים - כנראה לא יתקיימו בזמן הקרוב. גם האולמות הגדולים כפופים מעתה להגבלה על מספר האורחים, ונוסף על כך הוחלט להטיל מגבלת מרחק גם בין השולחנות. הרעיון המרכזי הוא לנהל את האירוע באופן שיקל את איתור החולים או האורחים החשודים ככאלה. משרד הבריאות דורש הקפדה מירבית על היגיינה, וכן יצירת הפרדה בין החוגגים לבין נותני השירות, ובין נותני השירות לבין עצמם. חלק מהדרישות חלות על מנהלי האירוע או על בעלי המקום, בעת שחלק חלות על המשתתפים. חשוב מאוד לשמור יד על הדופק ולהתעדכן בהנחיות משרד הבריאות, שמתעדכנות מעת לעת בהתאם לשינויים ברמת התחלואה.

נקודה חשובה נוספת היא ההתחשבות באורחים מבוגרים. בעידן הקורונה הליכים מובנים מאליהם דוגמת הרישום לאירוע, קבלת אישורי הכניסה ועוד מתנהלים באופן דיגיטלי, ואורחים מקבוצות גיל מסוימות, שאינם מיומנים בגלישה באינטרנט או בהפעלת הטלפון החכם, עלולים להסתבך או להרגיש מחוץ למשחק. ודאו שיש מי שיסייע להם.

כללי "התו הלבן": כך תחגגו באופן בטוח

ניהול ובקרת האירוע:

• מנו אחראי אירוע - משרד הבריאות דורש שימונה אדם שיהיה אחראי על קיום הכללים למשך האירוע.

• בצעו רישום דיגיטלי של האורחים - ההנחיות החדשות מחייבות לבצע רישום של האורחים בכניסה לאירוע. התהליך מבוצע באמצעות מיניסייט (אתר קטן), שבו ממלאים האורחים את פרטיהם וכן התחייבות לגבי מצבם הבריאותי.

• אפשרות לתיאום במסרון - האולם יוכל ליצור קשר עם האורחים בהודעת טקסט בהתבסס על הרשימות האלה, בהתאם להוראות משרד הבריאות.

(צילום: ShutterStock)

הנחיות לאולם:

• הציבו שילוט מתאים - הנהלת האולם תציב שלטים בסמוך למקום האירוע על פי הנחיות משרד הבריאות. השלטים יכללו הוראות לגבי שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם ומניעת התקהלות.

• ודאו חיטוי משטחים - בעלי האולם יהיו אחראים על חיטוי משטחים פנימיים לפני האירוע ולכל אורכו, לעיתים קרובות ככל האפשר.

• ודאו ניקוי השירותים - מתחמי השירותים ינוקו ויחוטאו באופן יסודי, לפחות פעם אחת בכל שעה.

• ודאו זמינות אלכוג'ל - בכניסה לאולם ובסמוך לשירותים יוצבו עמדות חומרי חיטוי (אלכוג'ל, מגבונים).

הנחיות לגבי עובדים ואורחים:

• שני מ"ר לאורח - מספר האורחים המותר הוא אורח על כל 2 מ"ר. ואולם, יש לבדוק את הגבלות מספר האורחים באולמות סגורים ופתוחים, מכיוון שהן משתנות באופן דינמי ע"פ החלטות הממשלה.

• ודאו קבלת הצהרת בריאות - חלה חובה לתשאל את כל האורחים לגבי מצבם הבריאותי ולכן לבדוק אם שהו בחו"ל לאחרונה או בדיוק חזרו מיעד מעבר לים, בדיוק כפי שעושים בכניסה לקופות החולים. את התשאול יש לבצע לא יאוחר מ-24 שעות לפני האירוע. רק מי שהצהרת הבריאות שלו תאושר בדי "נאמן הקורונה" יוכל להשתתף לאירוע.

• הקפידו למדוד חום לכולם - בכניסה לאירוע יימדד חום לכל האורחים והעובדים. אין להותיר כניסה לכאלו שנמדד אצלם חום של מעל 38 מעלות.

• אל תשברו את ההפרדה - הקפידו לשמור ככל האפשר על הפרדה בין "קפסולות העובדים".

• שמרו מרחק בין השולחנות - בין השולחנות יישמר מרחק של מטר וחצי לפחות.

• רק המשפחה הקרובה - במידת האפשר, הקפידו להושיב באירוע רק את בני המשפחה הגרעינית.

• הקצו אזור לאוכלוסיות בסיכון - יש להגדיר אזור ישיבה נפרד לאוכלוסיות שיוגדרו "אוכלוסיות בסיכון".

הגשת האוכל, מסכות וריקודים:

• חבשו מסיכות והקפידו על חיטוי כל העת - עובדי האולם מחויבים לעטות בכל העת מסיכות הגנה. חובה זו חלה גם על האורחים במשך כל זמן האירוע, למעט במהלך אכילה. על העובדים לשטוף ידיים לעיתים קרובות, וכך גם על האורחים.

• ריקודים? רק בלי לסכן - אין איסור על ריקודים באירוע, אבל משרד הבריאות ממליץ כי מי שמוגדר חלק מאוכלוסייה בסיכון, יתאפק ויימנע להצטרף לחוגגים על רחבת הריקודים.

• הגשה עצמית? לא חובה - אפשר להפעיל מזנון מרכזי, כמו זה שאנחנו רגילים אליו כיום. עם זאת, במצב כזה לא תתאפשר הגשה עצמית, והאוכל חייב להיות מוגש לצלחת על ידי אחד מהעובדים. עוד כדאי לדעת כי גם בלי קשר לקורונה, מזנונים להגשה עצמית חייבים להיות מוגנים על ידי פלטת פרספקס או על ידי מחיצה שקופה אחרת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully