וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העסקים הקטנים לא לבד: נגב מרקט משנה את תרבות הרכישה באזור

בשיתוף B144

4.11.2020 / 8:00

דווקא בזמן הקורונה הוקם "נגב מרקט", מיזם חברתי-עסקי התומך, מחזק ומקדם עסקים ברשויות בנגב המערבי: "נוצרה הזדמנות לחשוב מחוץ לקופסה, לעלות שלב ולעבור למכירה אונליין", מסבירה מנהלת קהילת העסקים, חדוה גבריאל

חדוה גבריאל נגב מרקט - B144. יח"צ,
חדוה גבריאל, מנהלת קהילת העסקים נגב מרקט/יח"צ

החודשים האחרונים היו לא שגרתיים ולא פשוטים עבור כולנו, ולאור המצב B144 משיקה פרויקט חדש ומיוחד שנועד לפרגן לבעלי עסקים קטנים ברחבי הארץ. בכל פעם נביא לכם כאן את סיפורו של עסק אחר, על מנת שתוכלו להכיר אותו ואולי גם לתמוך בו. והפעם, הכירו את נגב מרקט, עסק חברתי-עסקי אשר תומך, מחזק ומקדם עסקים בנגב המערבי. שוחחנו עם חדוה גבריאל, מנהלת קהילת העסקים נגב מרקט.

שם העסק: נגב מרקט

שנת הקמה: 2020

ספרי לנו על העסק שלך: "נגב מרקט היא קהילת עסקים מרחבית של 10 רשויות בנגב המערבי - שדרות, נתיבות, שער הנגב, אשכול, מרחבים, אופקים, שדות נגב, בני שמעון, רהט ולקייה. הקמנו את נגב מרקט בחודש מאי, באמצע הקורונה. המשרד לפיתוח הנגב והגליל העביר לנו תקציב להקמת קהילה מרחבית, בשיתוף אשכול נגב מערבי, נגב 19, שהוא עסק חברתי. הקורונה הביאה את כל המרחב שלנו לשיתוק ונוצרו חוסר שקט אצל העסקים וירידה במכירות, אז החלטנו לתת להם את האפשרות לקדם את עצמם ביחד.

יש לנו הרבה פעילויות, כמו 'תו הנגב' למשל. מדובר בתו משותף, שיצא ממש לאחרונה והמטרה שלו היא לפנות דרך האתר שלנו לחברות, ארגונים ועסקים שנותנים לעובדים שלהם כל מיני מתנות כמו טיפולים הוליסטיים, עיצוב לבית, משחקים לילדים וכו', כדי שהפעם הם יממשו את המתנות האלו אצל העסקים המקומיים שלנו.

לפני שהקמנו את העסק, לא היה שום דבר כמו נגב מרקט בסביבה שלנו. לכל רשות בפני עצמה יש פעילות מקדמת עסקים, אבל הפעילות הזו קטנה יותר. כשהן מתאגדות, זה צומח. יש באזור שלנו מעל 4,500 עסקים מכל הסוגים וביחד אפשר לעשות יותר. החשיבה שלנו היא של כלכלה מקומית מקיימת. אם נקנה מהעסקים הקטנים שלנו, במקום לקנות מבחוץ, נשאיר יותר כסף במרחב. הקורונה גם גרמה לעסקים הישראלים להבין שהם צריכים לעלות שלב, אז אנחנו מדברים הרבה על זיהוי הזדמנויות, נראות דיגיטלית, הגדלת קהלי לקוחות ודברים מהסוג הזה".

נגב מרקט - B144. יח"צ,
נגב מרקט - B144/יח"צ

מה את אוכלת בצהריים? "אנחנו מזמינים אוכל מקסיקני, מאופקים"

פרגני לעסק אחר: "אני רוצה לפרגן לעסק בשם ballushka. הוא שייך לבחורה בשם אנבלה פלדפבר, מקיבוץ משמר הנגב. היא מכינה מסכות ממותגות, ברוח התקופה ועם עיצוב גרפי במרחב והיא מוכשרת בטירוף".

איך הקורונה השפיעה על העסק שלך? "אני חושבת שהקורונה נתנה לנו את האפשרות להסתכל במרחב שלנו, לראות את העסקים הקטנים והבינוניים ולרצות לתרום להם יותר. אני התחלתי בקורונה לקנות יותר מתוך ישראל וכמעט שלא קונה מחו"ל. אנחנו רוצים לעזור לעסקים מהפריפריה לספק שירותים אונליין לכל הארץ".

איזה טיפ יש לך לבעלי עסקים אחרים? "לזהות הזדמנויות - בכל קושי יש הזדמנות. הקורונה שיתקה הרבה עסקים שקיבלו קהל, אבל נתנה אפשרות לייצר מוצרים ושירותים שלא מוגבלים בהגעה לעסק, אלא זמינים למכירה אונליין. זה הזמן לחשוב מחוץ לקופסה ולייצר מוצרים חדשים שמתאימים לרוח התקופה והמשבר".

איך את מדמיינת את העסק שלך בעוד 5 שנים? "נגב מרקט הולך בעיניי לעשות את השינוי המשמעותי בתפיסה של כלכלה מקומית מקיימת במרחב הנגב. אני מדמיינת אותו משנה תרבות רכישה וחשיבה של כל המרחב".

לאתר נגב מרקט

לעמוד תו הנגב - נגב מרקט

לדף הפייסבוק של נגב מרקט

נגב מרקט - B144. יח"צ,
נגב מרקט - B144/יח"צ
בשיתוף B144
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully